Prijavite se za PIVA - Partizan International Volleyball Academy na

Briljantni Partizan Efbet odbranio trofej Kupa Srbije!

Odbojkaši Partizan Efbeta su pobednici 58. Kupa Srbije 2022/23. u konkurenciji seniora. Partizan Efbet je danas, u Hali sportova u Ubu, pred 1500 gledalaca, savladao Vojvodinu sa 3:2, po setovima 21:25, 25:22, 18:25, 25:19 i 15:7, nakon više od dva sata borbe.

Imali smo priliku da pratimo sjajnu odbojkašku predstavu u Ubu, u kojoj za nijansu bolje snašao Partizan Efbet i na taj način odbranio je trofej osvojen prošle godine.

Obe ekipe ušle su pomalo stegnuto u uvodni set, što je donelo nekoliko grešaka, koje su uticale na to da rezultat bude izjednačen. Nije dugo vremena trebalo da se i jedni i drugi opuste, što je donelo istinsku borbu za svaku loptu i svaki poen. Prvo uzbuđenje viđeno je pri rezultatu 10:10, kada je Partizan uspešnim napadom Luke Tadića i greškom rivala poveo sa 12:10. Ipak, nije dugo potrajalo to vođstvo Beograđana, jer je Vojvodina ubrzo, preko Mehića i Parapunova, uz uspešan blok Simića, povela sa 17:14. Ovo je ujedno bio i presudni momenat u prvom setu, pošto je aktuelni šampion Srbije do kraja vešto čuvao stečeno vođstvo i sa 25:21, poveo je sa 1:0.

Na krilima sjajne igre iz prvog seta, Novosađani su nastavili sa agresivnom igrom, kako u odbrani tako u napadu. Na taj način su izabranici Slobodana Boškana najpre poveli sa 5:3, pa sa 10:7 i 15:12. Međutim, nije se predavala ekipa Bojana Janića i pored raspoložene igre rivala. Batak i Bjelica su uspešnim blokovima, uz odličnu igre ostatka tim, napravili seriju od 4:0, i poreokrenuli su rezultat u svoju korist (16:15). Nateralo je to Boškana da zatraži tajm-aut, koji je malo podigao njegove igrače, ali su crno-beli uspešno održavali minimalnu razliku. Beograđani su u završnici samo potvrdili bolju igru, povećali su svoje vođstvo i sa 25:22, stigli su do izjednačenja.

Ništa manje u odnosu na prva dva seta nije bilo zanimljivo u trećem. Partizan je bolje otvorio ovaj period i odmah je stekao četiri poena prednosti (8:4). Imala je Vojvodina spreman odgovor i odmah je poenima Petra Krsmanovića stigla do izjednačenja. Prava rezultatska klackalica viđena je sve do rezultata 13:13, kada je na liniju stao David Mehić, koji je odličnim servisima, uz tri vezana asa, omogućio svojoj ekipi da povede sa 18:13. Pokušao je Partizan u završnici da uhvati korak za rivalom, ali je Vojvodina bila dovoljno koncentrisana i sa 25:18, duplirala je svoje vođstvo.

Predaja nije bila opcija za izabranike Bojana Janića. Znao je strateg Partizana kako da ih motiviše, a oni su se potrudili da sve njegove zamisli pretvore u delo. Nakon izjednačenog uvoda, prošlogodišnji pobednici Kupa Srbije su preciznima serivisima Bjelice i Mrdaka, ali i sigurnom igrom ostatka ekipe, stigli do vođstva od 14:9. Pokušala je Vojvodina u nastavku da smanji zaostatak, ali kada god je bila blizu, Partizan bi podizao nivo svoje igre. Sve to je uticalo na to da crno-beli po drugi put dođu do izjednačenja i izbore taj-brejk.

Čitavo finale stalo je u odlučujući peti set. Partizan bio je agresivniji na startu i poveo je sa 3:1, pa sa 5:3 i 7:4. Nisu se na tom zaustavili Beograđani i u potpunosti su zaustavili rivala. Odličan je bio Mandića na servis liniji, a njegovi saigrači u odbrani i napadu. Tako je Partizan stigao do čak sedam meč lopti i odmah iskoristio prvu za drugi uzastopni trofej Kupa Srbije.

Najraspoloženiji u pobedi vrednoj Kupa Srbije bio je Milija Mrdak sa 21 poenom, dok se kod Novosađana najviše istakao Radoslav Parapunov sa 22.

Statistiku sa utakmice možete pogledati ovde.